FortiGate UTM zabezpieczy Twoją firmową sieć

FortiGate
Zabezpieczenie sieci komputerowej Fortigate

Czym jest FortiGate?

Fortigate to zaawansowany router z inteligentnymi funkcjami dodatkowo zabezpieczającymi Twoją sieć firmową. Do zaawansowanych funkcji możemy zaliczyć skanowanie antywirusowe pobieranych plików i załączników w wiadomościach mailowych, blokowanie dostępu do sieci z serwerów hakerów, wykrywanie prób włamań i blokowanie ich, blokowanie dostępu do stron, które zawierają nieodpowiednie treści lub zostały zawirusowane i wiele innych. 

Czy Twoja sieć jest odpowiednio zabezpieczona?

Zgłoś się do nas, wykonamy odpowiedni audyt i przekażemy zalecenia

Funkcje FortiGate UTM

Zapora Firewall

Podstawowa ochrona Twojej sieci firmowej

Urządzenia Fortigate UTM mają wbudowane podstawowe zabezpieczenia Firewall znane z routerów oraz zaawansowane zabezpieczenia UTM. Zabezpieczy serwery i dyski sieciowe NAS znajdujące się w Twojej firmie.

Serwer VPN

Połączenie oddziałów lub pracowników z siecią firmową

Fortigate UTM obsługuje połączenia VPN IPSEC do połączenia kilku oddziałów firmy oraz SSL-VPN, za pomocą którego pracownicy będą mogli podłączyć się do zasobów firmowych. FortiGate UTM pozwala ograniczyć uprawnienia dla poszczególnych osób do konkretnych zasobów firmowych.

Ochrona IPS

System zapobiegania włamaniom

Zabezpiecz usługi wystawione publicznie za pomocą funkcji IPS (Intrusion Prvention System). Urządzenie wykryje próbę ataku na Twój serwer i ją zablokuje. Oprogramowanie wykrywające ataki jest aktualizowane na bieżąco, przez co nawet nowe ataki będą blokowane.

Filtr stron WWW

Blokowanie dostępu do kategorii stron lub stron

Blokowanie stron niebezpiecznych to podstawowa funkcja urządzenia Fortigate UTM. Dodatkowo pozwala nam na blokowanie dostępu do kategorii stron np. Sklepy, Aukcje, Broń itp. 

Ochrona Antywirusowa

Zablokuje możliwość pobrania niebezpiecznych plików 

Fortigate UTM zablokuje możliwość pobrania niebezpiecznej aplikacji lub załącznika z maila. Skanowane są również pliki pobierane z udziałów sieciowych oraz serwerów FTP

Ochrona Antyspamowa

Zablokuje SPAM, i strony wykradające dane użyte w mailach

Urządzenie skanuje maile przychodzące do firmy, sprawdza czy mail nie został wysłany z serwera rozsyłającego SPAM, czy nie zawiera odnośnika do niebezpiecznej strony lub nie zawiera virusa w załączniku

Blokowanie aplikacji

Zablokuje niechciane połączenia aplikacji

Zablokuj niechciane aplikacje np. serwery gier, serwery proxy czy portale do wymiany danych takie jak DropBox, Google Drive

Dual WAN

Automatyczne przełączanie na łącze zapasowe

Masz 2 łącza? Fortigate UTM umożliwia połączenie 2 operatorów. W razie awarii jednego łącza cały ruch zostanie skierowany przez łącze zapasowe

Fortigate w liczbach

Patentów
1
Klientów
1
Urządzeń
1 +

Połączenie Fortigate UTM z Active DIRECTORY

Fortigate UTM współpracuje z domeną Active Directory

Fortigate UTM pozwala na połączenie z kontrolerem domeny Active Directory. Połączenie autoryzuje użytkowników w sieci i daje im dostęp do zasobów firmowych niezależnie na jakim stanowisku się zalogują. Dodatkowo umożliwia uruchomienie portalu na podstawie którego użytkownik zostanie wpuszczony do sieci.

Reakcje na alarmy​
KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu